Dünyanın en zengin 10 ismi ve sahip oldukları yatlar

Yat sahibi olmak bir lüks. Dünyanın en zengin 10 isminin hangi yatlara sahip olduklarını merak ettiniz mi? İşte o isimler ve sahip oldukları yatlar…

10 milyon dolarlık bir yat sahibinin serveti, 50 milyon ile 100 milyon dolar arasındadır diyebiliriz. Paralel şekilde, eğer 50 milyon dolarlık bir yatınız varsa, servetiniz de muhtemelen 300 ile 500 milyon dolar arasındadır.

Peki ya milyaderseniz? O zaman 80 metre ve üzerinde, 100 milyon dolarlık bir yatınız olabilir.

Dünyanın en zenginleri, hangi yatlara sahip, hiç merak ettiniz mi? İşte dünyanın en zengin 20 ismi ve sahip oldukları lüks yatlar.

1. Amancio Ortega

Zara, Mango gibi markaların bağlı olduğu Inditex grubunun kurucusu olan Amancio Ortaga, dünyanın en zengin ismi. Serveti, 77 milyar dolar!

Ortega’nın yatı, Yacht Drizzle

2. Bernard Arnault

Forbes’a göre dünyanın en zenginleri listesinde 13. sırada olan Bernard Arnault da bir yat meraklısı.

Arnault’un Symphony ve Amadeus isimli yatları görenleri büyülüyor.

3. Larry Ellison

Oracle’ın kurucusu olan Larry Ellison dünyanın en zengin beşinci ismi. 60 milyar dolarlık servete sahip Allison’ın birkaç yatı var. Onlardan bir tanesi, aşağıda gördüğünüz Musashi.

4. Larry Page

Google’ın kurucularından Larry Page de bir yat sahibi. 50 milyar dolarlık servete sahip Larry Page, Senses isimli bir yata sahip.

5. Sergey Brin

Google’ın diğer kurucu ortağı Sergey Brin de bir yat sahibi. Google’da geliştirilen özel projelerin de direktörlüğünü yapan Sergey Brin, Dragonfly isimli bir yata sahip.

6. Sheldon Edelson

Sheldon Edelson, Las Vegas Sands şirketinin sahibi ve 38 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zenginlerinden. Sheldon Edelson’ın yatı Queen Miri de görenleri hayran bırakıyor. Queen Miri, ismini Edelson’ın eşi Miriam’dan alıyor.

7. Paul Allen

Microsoft’un kurucuları arasında yer alan Paul Allen, Octopus, Meduse ve Tatoosh isimli üç yata sahip. 20 milyar dolarlık servete sahip Allen’ın yatı Octopus’un Avustralya’dan bir karesi…

8. Leonardo Del Vecchio

Leonardo Del Vecchio, 20 milyar dolarlık servetiyle dünyanın en zengin 50 isminden bir tanesi. Ray-Ban’ın da aralarında olduğu onlarca gözlük markasının bağlı olduğu Luxottica şirketinin sahibi olan Vecchio’nun yatı Moneikos’un bir fotoğrafı, Monaco’dan…

9. James Simons

Dünyanın en büyük yatırım şirketlerinden olan Renaissance Technologies’ın kurucusu olan James Simons’ın Archimedes isimli bir yatı bulunuyor.

10. Lakshmi Mittal

Dünyanın en büyük çelik üreticisi şirketin sahibi olan Mittal’in, Amevia isimli bir yatı bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: